Nejčastější
dotazy

Akreditace a vstupenky

Jak si pořídit akreditaci?

V sekci Moje LFŠ (pokud jste na Filmovce nikdy nebyli, je nutné se zaregistrovat) si vyberte akreditaci na zvolený počet dnů. Akreditace „Off program“, vstupenky na doprovodné akce a programovou brožuru zakoupíte v sekci zboží. Nabídka ubytování se zpřístupní po volbě počtu dní pro akreditování se.

Vybrané položky jsou rezervované po dobu 90 minut, pokračujte dle instrukcí v systému. Platit je možné platební kartou či převodem na účet. Doporučujeme volit platbu kartou on-line, tato volba umožňuje okamžité potvrzení objednávky. 

V případě převodu na účet částka musí dorazit na účet do tří pracovních dnů, nejpozději je platbu převodem možné využít tři pracovní dny před začátkem Filmovky. V případě platby ze zahraničí je možná platba pouze platební kartou.

Co nabízí akreditace?

Akreditace umožňuje vstupy na všechny filmové projekce (nezaručuje ovšem místo v sálu, vždy je vhodné přijít s dostatečným předstihem). Umožňuje v případě volně přístupného programu festivalu přednostní vstup, nabízí bezplatný vstup do galerie a muzea, zprostředkovává výrazné slevy na vybraný placený doprovodný program (koncerty, divadla ad.) a v době konání festivalu nabízí pro akreditované vybrané podniky slevu.

Od roku 2020 je zavedena nová akreditace „Off program”. Je určena (nejen) pro místní a zpřístupňuje festival těm, kteří se chtějí zúčastnit doprovodného či odborného programu. Akreditace „Off program” neumožňuje vstup do kinosálů.

Ceny jednotlivých akreditací jsou zveřejněny zde. Akreditace a vstupenky je možné zakoupit prostřednictvím Moje LFŠ. Během festivalu pak akreditace ve Festivalovém centru.

Jakou slevu je možné uplatnit na akreditaci?

Slevu mohou uplatnit studenti, učitelé, senioři starší 60 let, členové filmových klubů a zaměstnanci ČT. Sleva je poskytnuta na základě platného dokladu – v případě studentů karta ISIC, EYCA, ALIVE nebo potvrzení o studiu, učitelů karta ITIC, seniorů doklad s datem narození, členů filmového klubu průkaz AČFK a zaměstnanců ČT zaměstnanecká karta.

Doklady potvrzující takový nárok je nutné nahrát nejpozději do tří dnů do Moje LFŠ (sekce Akreditace) nebo zaslat na e-mail slevy@lfs.cz. O potvrzení slevy budete následně informováni e-mailem. Slevy není možné kombinovat.

Pokud jste držitelé karty ZTP/P, vy i váš průvodce máte nárok na 50% slevu, požadavek je nutné provést e-mailem na adresu slevy@lfs.cz.

Na akreditaci „Off program” není možné uplatnit další slevu.

Kde je možné vyzvednout objednané akreditace a další zboží?

Pokud máte objednávku zaplacenou předem, vyzvedněte si ji při příjezdu na festival na pokladně ve foyer kina Hvězda. 

Pokud svou akreditaci či vstupenky na doprovodný program za sníženou cenu pořizujete až na místě, zamiřte do Festivalového centra pod kinem Hvězda.

Ubytování a přístupnost

Nabízí festival ubytování?

Každá akreditace nabízí možnost přikoupit ubytování v Moje LFŠ. Nabízí se spaní ve vlastním spacáku (třídy, tělocvična, kempy), pokoje na Koleji UTB a pokoje na Internátu Mojmír. 

Pokud vám nevyhovuje nabídka Filmovky, na Facebooku je skupina Ubytování na Letní filmové škole

Jaká je přístupnost na festival?

V denním programu jsou označeny filmy s přístupností od 15, resp. 18 let. Ostatní projekce jsou přístupné od 6 let, každý divák však musí mít platnou akreditaci, případně vstupenku.

Pro zakoupení jakékoliv akreditace je nutné vytvořit samostatný účet. U osob mladších 15 let musí registraci a souhlas provést zákonný zástupce.

Upozorňujeme, že do sálů není umožněn přístup s dětmi do šesti let (tzn. včetně kojenců) kvůli zachování nerušeného filmového zážitku. Pro rodiny s dětmi je ve Smetanových sadech Dětský stan, kde probíhají workshopy, dílny, divadelní představení a pohádky. 

Všechny sály jsou přístupné bezbariérově.

Je možné se festivalu zúčastnit bezplatně?

Vybraný program ve městě (např. letní kina) a ve Smetanových sadech byl každoročně přístupný pro všechny zdarma. Od roku 2020 je Filmovka po domluvě se zástupci Krajské hygienické stanice ve Zlíně a města Uherské Hradiště pouze pro akreditované, proto byla zavedena do nabídky nová akreditace.

Akreditace „Off program” je určená (nejen) pro místní. Opravňuje ke vstupu na odborný a doprovodný program do stanů ve Smetanových sadech (Dětský/literární stan, Stan České televize, Stan Českého rozhlasu, Respekt stan), do letního kina (ve Smetanových sadech a na Kolejním nádvoří), do Klubu Mír, Slovácké galerie, Slováckého muzea a Parku Rochus. Akreditace umožňuje zakoupení vstupenek na divadla a koncerty s výraznou slevou. Cena za zprostředkování akreditace je 50 Kč.

Je možné s sebou vzít psa?

Do promítacích sálů a ubytovacích kapacit nabízených přes Moje LFŠ není povolen vstup se zvířaty.

Program

Je možné si zarezervovat místo či koupit vstupenku na konkrétní projekci?

Filmovka nevyužívá rezervační systém, vždy doporučujeme na projekce přijít s dostatečným předstihem, abyste měli jistotu, že se do sálu dostanete. 

Seniorům nad 70 let umožňujeme využít dvě rezervace na filmové projekce denně. Pro vyřízení rezervace je nutné se osobně dostavit na Guest Service ve Smetanových sadech nejdříve den a nejpozději 3 hodiny před projekcí.

Při podpoře festivalu formou pořízení Mecenášské akreditace jako poděkování nabízíme jejím majitelům dvě rezervace na projekce v sálech denně.

Kdy a kde je zveřejněn denní program festivalu?


Denní program bude zveřejněn v půlce července.

K dispozici bude také nová verze mobilní aplikace Letní filmová škola – LFŠ. Aplikace bude zdarma ke stažení v App Storu a Google Play.

Po přihlášení k účtu Moje LFŠ máte možnost přidat si plánované projekce do svého diáře (prostřednictvím webových stránek lfs.cz).

Je možné přihlásit svůj film?

Filmovka je nesoutěžní festival a výběr filmů do jednotlivých sekcí je v kompetenci dramaturgů.

Jak si (i bez akreditace) pořídit vstupenku na koncert či divadlo?

Doprovodný program je přístupný všem, s tím rozdílem, že platí:

a) pokud jste na festivalu akreditovaní, je možné pořídit vstupenky za zvýhodněnou cenu předem v Moje LFŠ nebo na místě ve Festivalovém centru před kinem Hvězda, nejpozději však v 16:00 v den konání. Upozorňujeme, že slevu na doprovodný program je možné uplatnit pouze ve dny, kdy máte platnou akreditaci,

b) pokud nejste na festivalu akreditovaní, je možné vstupenky za plnou cenu pořídit předem v Moje LFŠ nebo na místě ve Festivalovém centru před kinem Hvězda, nejpozději však v 16:00 v den konání,

c) na Kolejním nádvoří je hodinu před koncertem/představením možné pořídit po registraci v Moje LFŠ vstupenku za plnou cenu.

Provoz

Jaká budou protikoronavirová opatření?

V předstihu před začátkem festivalu zveřejníme přehled platných opatření a doporučení dle aktuální epidemiologické situace. Informace budou k dispozici v novinkách, v newsletteru a na sociálních sítích.

Jaké jsou otevírací hodiny festivalových míst?

První den festivalu je Festivalové centrum, Výdej akreditací a Festivalový obchod v provozu během 10:00–23:00. Další dny je provoz v čase 8:00–22:00 (Festivalový obchod  a Výdej akreditací), 8:00-23:59 (Festivalové centrum).

Jak můžu zaplatit?

Upřednostňovanou formou je on-line platba platební kartou, díky které nám peníze dorazí na účet rovnou a vaši objednávku i platbu vám také ihned potvrdíme. Pokud nedisponujete platební kartou, můžete nám částku zaslat převodem na účet. V případě převodu na účet nám částka musí dorazit na účet do 2 pracovních dnů, nejpozději platbu převodem odešlete 1. srpna 2021. V případě plateb ze zahraničí je možná platba pouze platební kartou. Ve výjimečných případech lze platit i na místě.

Je možné vrátit akreditaci, ubytování anebo vstupenky?

Pokud na Filmovku nemůžete dorazit, je možné uplatnit storno s následujícími pravidly:
– do 29. 7. vracíme 90 % ze zaplacené částky,
– od 30. 7. do 5. 8. (včetně) vracíme 50 % ze zaplacené částky,
– od 6. 8. již nelze využít možnosti storna,
– po celou dobu je možné bezplatně akreditaci převést na jiného člověka.

Pokud je důvodem vaší neúčasti pozitivní test na covid, vracíme 70 % ze zaplacené částky z akreditace. Na zaplacené ubytování a vstupenky se vztahuje storno s výše uvedenými pravidly.

Příslušnou částku vracíme do 30 dnů na váš bankovní účet.

Je možné na festivalu získat brigádu anebo překládat a tlumočit?

Na brigádu se je možné přihlásit (do odvolání této možnosti) na adrese dobrovolnictvi.lfs@gmail.com spolu s CV.

Pokud se zajímáte o spolupráci v oblasti překladů a tlumočení, svou nabídku můžete poslat na adresu preklady@lfs.cz.

Je možné na festivalu nabídnout své služby?

Pokud máte zájem o provozování stánku během Filmovky, zašlete svou nabídku do poloviny května daného roku na adresu produkce@lfs.cz. Pokud si myslíte, že byste svými službami mohli přispět ke zkvalitnění festivalu, obracejte se na tutéž adresu.

Je k dispozici veřejně přístupný PC?

V prostoru Festivalového obchodu je možné pro zakoupení akreditace, vstupenek a dalšího zboží využít PC. Další počítače  s internetem jsou volně k využití v Městském informačním centru na Masarykově náměstí.

Je k dispozici úschovna?

Před kinem Hvězda je dostupná úschovna zavazadel, která funguje denně během 08:00–23:00. Kupón k uložení 1 kusu zavazadla na 1 den stojí 30 Kč a je možné ho zakoupit ve Festivalovém obchodě.

Kde se můžu informovat ohledně ztrát a nálezů?

Festivalový obchod shromažďuje a navrací ztracené. Po skončení festivalu se obracejte na adresu produkce@lfs.cz.

Pořizují se na festivalu obrazové či audiovizuální materiály?

V prostorách konání Filmovky jsou pořizovány fotografické a audiovizuální záznamy pro komerční či propagační účely festivalu či pro účely mediálního zpravodajství. Pokud narazíte na dokumentaci své osoby a s užíváním takového záznamu nesouhlasíte, napište nám, prosím, na mail produkce@lfs.cz.

Kde najdu informace ohledně cookies, ochrany osobních údajů a obchodních podmínek?

Součástí webových stránek jsou informace o Cookies. Při vytváření účtu v Moje LFŠ uživatel potvrzuje seznámení se s obchodními podmínkami, dále potvrzuje seznámení se s informacemi o zpracování osobních údajů a volitelně dává souhlas k zasílání newsletterů, který lze kdykoliv zrušit pomocí odkazu v newsletteru nebo změnou nastavení v účtu Moje LFŠ.

Pokud odpověď nenaleznete výše, obraťte se na nás s obecnou otázkou na produkce@lfs.cz či konkrétní na daného zástupce LFŠ